V jednom týdnu sníh a pak jaro.

Trasa začíná nedaleko obce Jíloviště, která leží na trase historické obchodní Zlaté stezky, kterou využívali obchodníci, vojska i osamělí poutníci. Od roku 1908 je Jíloviště cílovým místem tradičního automobilového závodu do vrchu ze Zbraslavi.

Rychlou cestou projedeš po lesní cestě na louku V Remízku.

Mírným sjezdem kolem rozcestníku a po lesní pěšině se dostaneš na ne příliš přístupné vyhlídky na skalním masivu nad Vltavou.

Vyhlídky jsou dvě. První je orientovaná na Vrané nad Vltavou a druhá na Měchenice.

První v pořadí se jmenuje Škroupova vyhlídka, druhá je o pár metrů napravo.

Zdejší les připomíná spíš předhůří Šumavy.

Člověk si připadá jako na horách.

Po výjezdu z lesa narazíš na malou vesničku Trnová, kde se určitě zastav na malý pivo ve středověké hospůdce Trnovská krčma s krásnou zahrádkou. Zpevněnou cestou projedeš kolem hřbitova a pak přímo do lesa a dál na rozlehlou louku.

Po pár metrech pak mineš vrch Na Hrádku (293m) vedle Klínce, kde se dřív těžilo zlato a polodrahokamy. Památkou jsou kopečkovité útvary zvané sejpy a jámy zvané pinky.

Této oblasti se říkalo také Brdsko-sázavský hvozd. Cesta pokračuje do obce Bojov. Přes bojovský les se vyhoupneš na sérii dalších luk s krásným výhledem daleko do kraje.

Sjezdem z kopce se dostáváš do Líšnice a Řitky. Pomalu se blížíš k přírodnímu parku Brdy-Hřebeny. V Řitce projedeš kolem rybníka a mírným stoupáním dosáhneš úpatí Hřebenů.

Lesní cestou překonáš asi 100 výškových metrů a po zhruba 3 km dorazíš na místo, kde se před tebou otevře celé údolí Berounky a když je hezky, uvidíš i hrad Karlštejn.

Cesta pokračuje po hřebeni hravým přírodním trailem až do obce Černolice.

Je čas na Černolické skály, zvané i jako Čertovy skály.

Vidět je do celého kraje až na vysílač Cukrák. Je to krásný místo.

Cesta pokračuje kilometrovým sjezdem do Jílovišťského lesa. Menší výjezd na skalní vyhlídku na Černolice a čeká tě poslední úsek téhle milé a odpočinkové trasy. Pokud nemáš zrovna na bika celý den, je tenhle okruh naprosto ideální.

Délka trasy: 35,15km

Převýšení: 647m

Obtížnost: 4/10

Start / Cíl: Jíloviště 49.9215036N, 14.3365211E

Soubory se stahují ve formátu GPX.